Po-Pá 10:00-18:00
PEČE O PLEŤ V ZIMĚ: PRAVIDLA A RADY

PEČE O PLEŤ V ZIMĚ: PRAVIDLA A RADY

1. 2. 2024
PEČE O PLEŤ V ZIMĚ: PRAVIDLA A RADY Pleť je největší orgán v lidském těle a je neustále vystavena působení vnějších faktorů. Právě proto existuje velké množství produktů určených k čištění, výživě, ochraně a hydrataci pleti, což umožňuje vybrat prostředky dle individuálních potřeb. Správná péče o pleť v zimě je nejlepší ochranou proti zánětům, prasklinám a vysoušení. Dodržováním jednoduchých pravidel lze udržet pleť měkkou, jemnou a hedvábnou i v nejtvrdších mrazech.

Proč potřebuje tělo v zimě speciální péči?

I když je v zimě pleť těla skryta pod oblečením a není tak vystavena prudkým teplotním změnám jako pleť obličeje, speciální péče o ní je přesto nezbytná. Podívejme se, čemu je pleť vystavena nejvíce během chladného období a jaká péče o tělo jí může pomoci překonat zimní obtíže.

Suchost

suchost pleti Nedostatek hydratace je jedním z hlavních problémů, které se v zimě vyskytují. Suchost se projevuje nejen na loktech a kolenou, které jsou tradičně postiženy tímto problémem, ale také na rukou, nohou a celém těle. Za tento stav mohou nejenom povětrnostní podmínky, ale také suchý vzduch v místnosti. Proto by měla být péče o pleť těla v zimě komplexní, zejména pokud je pokožka původně velmi suchá. Problém vyřeší hydratační tělový krém, který je třeba aplikovat vždy po sprchování, dodržování pitného režimu (doporučuje se 30 ml vody na kilogram tělesné váhy denně) a případně zvlhčovač vzduchu v místnosti.    

 Olupování

olupovani pokozky Olupování kůže, které je obecně normálním jevem, může v zimě kvůli nedostatku vitamínů a hydratace zesílit. Existuje několik kroků k řešení tohoto problému: • pravidelné odstraňování odumřelých buněk těla jemným peelingem, • dočasně nahrazení sprchového čistícího gelu olejem na sprchování, • používání po sprše hydratačních přípravků, což je nezbytné v každém případě.  

Svědění

svedeni pokozky v zime Pocit sucha na pokožce může být umocněn tím, že se pokožka neustále dotýká teplého oblečení. To snadno může způsobit svědění. Rada zde může být jen jedna: noste oblečení z měkkých přírodních materiálů, například bavlny nebo kašmíru. A nezapomeňte pečovat o pleť těla v zimě pomocí speciální "zimní" kosmetiky – jemných čisticích přípravků a hydratačního krému.      

Proč se pokožka v zimě stává suchou?

V chladném období kůže produkuje méně kožního mazu, trápí ji nedostatek vitamínů a mastných kyselin, což právě způsobuje suchost. Navíc je nucena reagovat na nepříznivé vnější faktory:

Jak pečovat o pokožku těla v zimě doma

Péče o tělo v zimě se moc neliší od péče o obličej a zahrnuje skoro všechny stejné kroky.

Očištění

Vše začíná správným čištěním: každodenní teplá sprcha s jemným gelem, krémovým gelem nebo sprchovým olejem.

Exfoliace

Zimní péče o pokožku těla zahrnuje odlupování pomocí jemného peelingu nebo houbičky z přírodních materiálů (například z lufy). Dělejte tuto proceduru několikrát týdně. Body Minute Volcanic Rock Exfoliating Body Gel

Body Minute Volcanic Rock Exfoliating Body Gel - Peeling na tělo 150 ml

Hydratace

Po sprše a koupeli vždy nanášejte na vlhkou pokožku hydratační krém nebo mléko. Krém roztírejte směrem nahoru, pohybujte se od kotníků ke kolenům, stehnům, břichu a dále. Oblekněte se až po úplném vstřebání krému. Sweet Cronology Hair and Body Cream

Sweet Cronology Hair and Body Cream

Skin Minute Soothing Body Milk Absortion Tělové Mléko

Skin Minute Soothing Body Milk Absortion++ - Tělové Mléko 500 ml

Výživa

Pro někoho mohou být výživné produkty pohodlnější, například hustý balzám nebo bohatý krém. Při výběru vhodného produktu se řiďte vlastními pocity. Zvláštní pozornost věnujte nejsušším místům na pokožce, jako jsou lokty, lýtka, kolena.

Hydropeptide Firming Moisturizer - Intenzivní Hydratační a Posilující Krém 200 ml

7 rad proti suchosti pokožky v zimě:

  1. Jezte správně. Při sestavování komplexní péče o tělo v zimě věnujte zvláštní pozornost tomu, aby jídelníček obsahoval prospěšné tuky. Do každodenní stravy zařaďte ryby nebo maso a také rostlinnou stravu (například avokádo bohaté na vitamin E a nenasycené mastné kyseliny).
  2. Užívejte vitamíny. Je lepší získávat vitamíny z potravy. Ale pokud to z nějakého důvodu není možné, poraďte se s lékařem a požádejte ho o doporučení vitamínového komplexu.
  3. Hydratujte pokožku zevnitř. Pijte dostatečné množství vody, pijte vždy, když máte žízeň, ale nenahrazujte vodu kávou a zejména sladkými perlivými nápoji.
  4. Nezapomeňte na kosmetiku. Krém na ruce, nohy nebo tělo by měl být nezbytnou součástí zimní kosmetické výbavy. Ráno používejte prostředky k hydrataci pokožky, večer – k výživě a obnově.
  5. Nanášejte produkty na mírně vlhké tělo – nečekejte, až se pokožka po vodních procedurách úplně vysuší.
  6. Čistěte pokožku těla správně. Myjte se teplou, nikoli horkou vodou. Pro čištění používejte prostředky s jemnými krémovými texturami. Místo hrubé houbičky používejte měkkou houbičku nebo látkovou rukavici
  7. Krém na ruce je třeba používat před odchodem ven (půl hodiny předem), po mytí rukou (zejména po dlouhodobém pobytu ve vodě) a na noc.

Hydropeptide Solar Defense Hand Guard - Krém na Ruce s SPF

Vzorky zdarmake každé objednávce
Dárky k nákupupro objednávky nad 3 000 Kč
Garance originalitykaždého produktu
Doprava zdarmapro objednávky nad 2 500 Kč

Akce, slevy a novinky přednostně na váš e-mail

Odběrem novinek získáte 15% slevu na první nákup!

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Plaťte bezpečně

Copyright © 2023 www.topkosmetika.online Všechna práva vyhrazena.